به وبسایت پرتال جامع افق خوش آمدید

تبلیغات

مطالب این تارنما با استفاده از اسکریپت هوشمند خبرخوان افق گردآوری شده است . درصورت مشاهده محتوای نامربوط لینک مطلب را گزارش دهید .

تبلیغات


نفوذ دستگاه اطلاعاتی ایران به درون ارتش عربستان

به گزارش «شیعه نیوز»، شبکه بی بی سی در واکنش به ابلاغ حکم اعدام برای متهان به جاسوسی در عربستان برای ایران گفت: «8 نفر از 15 نفری که دادگاه جنایی عربستان به اتهام جاسوسی برای ایران به اعدام محکوم کرده، از نیروهای نظامی عربستان بوده اند که تمامی اطلاعات ارتش سعودی را در اختیار سفارت ایران می گذاشتند.»

بی بی سی تاکید کرد: «این اتفاقی بسیار مهم برای دستگاه اطلاعاتی ایران است که توانسته به ارتش عربستان نفوذ کند».

 
بی بی سی درباره جزئیات اتهامات این متهمان افزود: در متن حکم دادگاه به تفصیل ذکر شده که این افراد اطلاعات حساس و طبقه بندی شده ای در مورد تجهیزات و جنگ افزارهای نیروی دریایی و نیروی هوایی عربستان سعودی و پرسنل و فرماندهان این نیروها به ایران انتقال داده اند.

بخشی دیگر از محکومان به انتقال اسرار غیرنظامی متهم بوده اند مانند چند نفر که فعالیت تجاری داشتند و متهمند که اطلاعات مالی و نفتی به ایران داده اند.

یکی از کارمندان وزارت کشور، یکی از کارکنان غیرنظامی مرزبانی و یکی از متخصصان هسته ای هم در حیطه کاری خود متهم به انتقال اطلاعات به ایرانند.

یکی از متهمان، پزشک بیمارستان خاص پادشاهان و امیران سعودی است و متهم است که از زمان ملک فهد تاکنون اطلاعات مربوط به وضعیت جسمی خاندان سعودی را به ایران انتقال می داده است.

به نظر می رسد که اتهامات شماری از متهمان بیشتر جنبه سیاسی داشته باشد چون صرفا در حکم آمده که آنها مطالبی ضد نظام سعودی و در خصوص آنچه ستم بر شیعیان سعودی می دانسته اند در اختیار داشته اند یا اینکه در دیدار با دیپلماتهای ایرانی در مورد وضع شیعیان سعودی صحبت کرده اند.

در مورد شماری از محکومان نیز سفر آنها به ایران و حضور آنها در سخنرانی آیت الله خامنه ای به عنوان اتهام ذکر شده است.

در حکم دادگاه گفته شده که متهمان به جاسوسی، اطلاعات خود را در اختیار دیپلماتهای ایرانی شاغل در عربستان سعودی می گذاشته اند و شماری از آنها نیز با سفر به ایران یا لبنان اطلاعات را انتقال می داده اند.منبع این نوشته
اشتراک گذاری مطلب
تمامی حقوق این وب سایت برای گروه آواساز محفوظ است